تشکیلآموزش متوسطه و مدارس

برنامه - این طرح ... به عنوان مثال. طرح های فانتزی. طرح درس

معلمان در مدارس نیازمند برنامه ریزی دقیق از فعالیت های خود و کار دانش آموزان است. این امر منجر به این نتیجه در مورد اثربخشی آموزش برای یک دوره مشخص است.

اسانس و برنامه ریزی هدف

کار معلم شامل توسعه فعالیت خوبی تنظیم در شکل گیری در دانش و مهارت های دانش آموزان. برنامه - اساس عملکرد هدفمند آموزش و پرورش است. مدیریت فرایند یادگیری است که دقیقا انجام به دلیل آن آماده شد. برنامه کار - طرح روش از معلمان، مدیر و معاون او، که در بهبود بهره وری از هدف عامل فعالیت های آموزشی، عملکرد دانش آموز، کار مدرسه پیش بینی به طور کلی. علاوه بر این، آن را یک فرصت برای شناسایی روش اصلی کار در کلاس درس فراهم می کند. برنامه کاری بیانگر فرکانس کلاس درس و فعالیت های فوق برنامه، درس خصوصی، مسابقات و مسابقات. بنابراین، آن را هدف روند آموزشی، بیان شده در نوشتن است.

اهداف برنامه ریزی اصلی:

  • سازند از وظایف آموزش.
  • بیانیه ای از مشکلات روند آموزشی است.
  • چشم انداز فعالیت های آموزشی از مدرسه.
  • ارائه دهندگان آموزش توسعه حرفه ای.
  • تشکیل این پایگاه برای حمایت اجتماعی از دانش آموزان و معلمان.
  • شناسایی اثر روند آموزشی است.

شناسایی چشم انداز آموزش

طرح در سال را نشان می دهد که وظایف اصلی تعیین شده توسط موسسه آموزشی. این بیان چشم انداز از دانش آموزان گروه های سنی مختلف. برنامه - توانایی پیش بینی تغییرات پرسنل و بازسازی، معرفی نوآوری، بهبود سطح تجهیزات از کلاس های درس، حرفه ای معلمان است.

اساس شناسایی چشم انداز دروغ مقررات و قوانین در زمینه آموزش و پرورش، اطلاعات در صنعت، به دست آمده را با نظارت بر و تجزیه و تحلیل. برای اینکه این طرح یک هدف روشن، هماهنگی اقدامات در کارکنان آموزش، میان والدین و دانش آموزان است. شما باید بودجه برای هزینه های مطمئن شوید.

برنامه ریزی در هیئت مدیره مدرسه و یا دیگر موسسات آموزشی مشغول اند. او در مجمع عمومی می گوید. هدایت در شکل دادن به طرح نیاز به یک چارچوب زمانی، وظایف، منابع در دسترس.

توسعه موسسات آموزشی

طرح توسعه مدرسه با هدف افزایش سطح دانش از دانش آموزان با استفاده از جدیدترین روش ها و ابزار آموزش. در قلب - دکترین مدرن آموزشی، استانداردهای آموزشی.

اهداف اصلی برنامه ریزی توسعه عبارتند از:

  • جهت نوآوری در آموزش و پرورش.
  • شکل گیری ارزشها در دانش آموزان: اخلاقی، معنوی، مدنی.
  • افزایش حس مسئولیت، اعتماد به نفس، ابتکار، بدهی.
  • به عنوان بخشی از طرح توسعه برای معلمان باید از جدیدترین روش آموزش و تربیت دانش آموزان، تکنولوژی حفظ سلامت معرفی، مجموعه اهداف خاص، از دکترین یادگیری دانشجو محور هدایت می شود.
  • مدیریت مدرسه مسئول ارائه وسیله ای برای کسب دانش و مهارت، با روش و فن آوری، صلاحیت کارکنان آموزش است. وظیفه اصلی - اسلوبی پایه هنجاری روند آموزشی است.

نتیجه برنامه ریزی توسعه باید باشد: بهبود دانش و مهارت های دانش آموزان، برای ایجاد شرایط برای توسعه فردی دانش آموزان، معرفی فن آوری های نوآورانه.

برنامه ریزی بلند مدت

معیار اصلی برای طبقه بندی قاب زمان است. بنابراین، دو نوع اساسی وجود دارد: بلند مدت و کوتاه مدت است.

هدف این است که به منظور توسعه دستورالعمل برای اولین بار در یک دوره زمانی طولانی. صفحه اصلی واحد زمان - سال تحصیلی. چه مورد بحث قرار گرفته است؟

  • چگونه به انجام ثبت نام در مدارس.
  • سازمان با پدر و مادر کار می کند.
  • همکاری با موسسات آموزش پزشکی و بالاتر است.
  • چگونه به توسعه شخصیت کودکان از طریق فعالیت های فوق برنامه.

ارزش برنامه ریزی بلند مدت چیست؟ این نشان دهنده مشکل جهانی از مدرسه و کارکنان آن است. اهداف گسترده شامل عواقب قابل توجهی، بنابراین این طرح دید باید با نزدیک شدن مسئولانه.

برنامه ریزی بازه زمانی کوتاه

برنامه ریزی کوتاه مدت تر هدف قرار دادند. این تمرکز بر روی فرایند یادگیری به طور کلی، و در شخصیت هر دانش آموز. اگر ما به عنوان مثال از این طرح، خواهیم دید که در آن تجویز می شوند به نیازهای گروه های سنی مختلف، کودکان فردی است. برای مثال، کار با دانش آموزان خاص به صورت جداگانه ارائه شده است. هدف از این فعالیت ها - برای افزایش سطح دانش دانش آموز، با توجه به خصوصیات ادراک، حافظه، توجه.

واحد زمان در برنامه ریزی های کوتاه مدت - آموزش روز، یک هفته، یک چهارم، یک درس است. را به حساب گروه سنی از دانش آموزان، شرایط محیطی (آب و هوا، آب و هوا، فصل)، دولت از یک دانش آموز خاص، اهداف.

برنامه ریزی یک کار در تابستان اجازه می دهد تا شما را به در مورد درس برای دانش آموزان در دوره خارج از ساعت فکر می کنم: سلامتی و تندرستی، و سرگرمی.

برنامه ریزی های موضوعی

آن را بر اساس برنامه درسی تایید شده توسط وزارت آموزش و پرورش انجام شده است. تقویم و برنامه ریزی موضوعی - توسعه چارچوبی برای درک یک رشته خاص در یک سال تحصیلی، ترم، سه ماهه. در سطح ایالتی به توسعه مقررات تنظیم قوانین آن است.

طرح های فانتزی سرمایه گذاری خاص از زمان و تلاش به مطالعه این دوره، تعیین اهداف و چالش فراهم می کند. این املای مهارت های کلیدی که دانش آموز باید استاد. برنامه - اسناد ساخت یافته که بر طبق آن هر موضوع باید برای تعداد تعیین شده از ساعت مورد مطالعه می باشد. این دستور معلم خود است، و در اتمام دوره این است که تعیین سطح دستیابی به اهداف آموزشی و توسعه.

وظیفه مدیریت مدرسه - نظارت بر اجرای طرح، که، علاوه بر موضوع و زمان به شما می آموزد داده شده است. برنامه - یک روش تعیین ابزارهای آموزشی و قوانین برای استفاده از آنها در کلاس درس.

برنامه ریزی شغلی

کوچکترین واحد در تهیه طرح - راهنمای عمل برای هر درس. اهداف تعریف شده از جلسه، ابزار یادگیری، نوع درس و نقاط عطف مهم آن، نتایج حاصل از آموزش است.

طرح درس باید با برنامه های آموزشی در مورد این موضوع، و همچنین به عنوان طرح موضوعی منطبق هستند. ارزش خود را در این واقعیت است که یک معلم است که توانایی به اختصاص زمان در موضوعات است. راهنمای؟ در مرحله اول، این برنامه است. دوم، پیچیدگی موضوع. برخی مشکلات بررسی دقیق زمان بیشتر و بیشتر. سوم، ویژگی های منحصر به فرد از درک دانش آموزان از یک کلاس خاص.

اهداف یادگیری چیست؟

مفهوم یک هدف سه جانبه در اینجا اساسی است:

  • آموزنده است. این است که سطح، کیفیت و کمیت از دانش است که دانش آموزان باید یک درس استاد. این مهارت و دانش است. دانش باید اساسی، عمیق، معنادار باشد. به عنوان مثال، برنامه ریزی شغلی در این دوره از آموزش از تاریخ شامل یک لیست از تاریخ، شخصیت های تاریخی، مفاهیم، که باید دانش آموز در جذب دانش در موضوع کارشناسی ارشد.
  • آموزشی. از آنجا که شکل گیری شخصیت - یکی از وظایف از مدرسه، برنامه ریزی شغلی مشخص می کند چه کیفیت شخصیت باید القا دانش آموز. به عنوان مثال، میهن پرستی، احترام به رفقا، حس وظیفه، تحمل.
  • در حال توسعه - سخت ترین. حسی، خیالی، موتور، سخنرانی، و بیشتر: باید توسعه همه کاره شاگرد.

هدف نه تنها باید در طرح املای. لازم است به بررسی کیفیت نتایج به دست آمده در پایان درس. دانش و مهارت - - اگر معلم است کنترل کیفیت یادگیری مواد اجرا نشده استخدام می موثر در نظر گرفته شود.

درس ها چه هستند؟

برنامه ریزی شامل تعیین نوع درس. آنها چه هستند؟ معیار اصلی برای طبقه بندی هدف است. بسته به درس آزادی او:

  • کسب دانش است که قبلا مطالعه نشده است. روش های مورد استفاده بر روی سن از مخاطبان معلم، یک موضوع خاص بستگی دارد.
  • مهارت های تسلط - این یک درس است که در حال آزمایش نوع جدیدی از کار است. به عنوان مثال، آزمایشگاه و یا عملی است.
  • سیستماتیک کردن و تحکیم دانش - تثبیت جذب قبل از آن.
  • QC جذب شده است. به عبارت ساده، کنترل کار، اما اشکال اجرای آن ممکن است متفاوت باشد - شفاهی یا کتبی، فرد یا جلو.
  • ترکیبی - یک درس است که شامل مطالعه و جدید، و تقویت مواد قدیمی.

نوع دوم است در اغلب موارد پیدا شده است - می تواند مطرح و حل برخی از وظایف آموزش.

جذب دانش جدید با انجام سخنرانی، بحث ها، استفاده از وسایل فنی از آموزش و پرورش، اجرای عملیات مستقل است. ایجاد یا تثبیت مهارت های می تواند باشد که در این دوره از گشت و گذار، کار آزمایشگاهی، سمینار انجام شده است. ساماندهی و کنترل دانش شامل آزمون کتبی و کار مستقل، نظرسنجی نما و یا انواع فردی است.

هر نوع دارای یک ساختار خاص تعریف شده است که مطرح وظایف درس. نگه داشتن هدف یادگیری و اقدام با توجه به طرح، ممکن است به مواد به طور موثر و دانش آموزان آن را راحت تر هضم می شود.

درست طرح درس؟

در نظر دارد - آن را یک ضرورت در کار معلم است. آنها باید - اما یک الزام رسمی نیستند. با تشکر از طرح، کار ساده تر خواهد شد، چرا که شما می توانید در پیش فکر می کنم تمام جزئیات.

اینجا یک مثال از است یک طرح درس داستان بر روی موضوع "جنگ جهانی دوم".

هدف شناختی: دانش آموزان باید مفهوم "حمله رعد اسا"، "توهین آمیز"، "ضد هیتلر ائتلاف"، "بالا بردن سرعت" و تاریخ های کلیدی یاد بگیرند.

آموزشی: تشکیل یک حس میهن پرستی و احترام به قهرمانی از قهرمانان جنگ است.

در حال توسعه: به تحکیم توانایی استفاده از نقشه های تاریخی، کار اصطلاحات و مفاهیم برای توجیه افکار خود را، برای کار با ترتیب زمانی، همگام سازی حوادث.

ابزارهای آموزشی: نقشه ها، آموزش ها، نوت بوک آزمون.

نوع درس: ترکیب شده است.

روش

1. دانش آموزان خوش آمدید.

2. به روز رسانی از دانش مرجع (گفتگو با یک روش طبقه):

  • وضعیت سیاسی داخلی در آلمان در اواخر 30-IES از قرن XX چه بود؟ و در اتحاد جماهیر شوروی.
  • توصیف سیستم روابط بین المللی است. که سازمان تشکیل شده است؟ در چه حالت سیستم ورسای-واشنگتن بود.
  • کدام کشورها می توان رهبران در سال 1939 و به همین دلیل به نام؟

3. مطالعه از مواد جدید در این طرح:

  • حمله آلمان در لهستان.
  • تعرض به اتحاد جماهیر شوروی.
  • در مرحله اول از جنگ است.
  • سال شکستگی: استالینگراد و کورسک.
  • ابتکار عمل استراتژیک رهگیری. اتحاد جماهیر شوروی دست به تهاجم است. آزادی سرزمین.
  • کمپین ژاپنی است.
  • عواقب اقدام نظامی است.

4. ایمن دانش به دست آورد - روش نوشته نظر سنجی. تکالیف برای آزمایش ویژه نوت بوک کتاب از مشکلات است.

5. نتایج (مشق شب، درجه بندی).

به جای یک نتیجه گیری

برنامه ریزی مناسب از فعالیت های آموزشی در مدرسه - کلید کیفیت، دانش قوی از دانش آموزان است. این به ما اجازه می دهد تا برای تعیین سطح دانش آموزان آموزش. برنامه ریزی - کلید اجرای موفقیت آمیز عملکرد هدف تنظیم آموزش و پرورش است. منبع اصلی تلفیقی از طرح یک برنامه آموزشی است - با کمک تشکیل pourochnye، موضوعی، دستورات سالانه فعالیت های آموزشی.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 fa.atomiyme.com. Theme powered by WordPress.